Jesenski rok državne mature 2017./2018.

Na stranici NCVVO-a su danas objavljeni detalji o prijavi ispita državne mature za jesenski rok (cijela obavijest je na poveznici: https://www.ncvvo.hr/jesenski-rok-drzavne-mature-2017-2018/ ). Dio obavijesti možete pročitati u nastavku:

Prijava ispita državne mature:

od 20.07.2018. od 12:00 sati  do 31.07.2018. u 12:00 sati

– Svi pristupnici prijavljuju ispite samostalno prijavom i pristupom svojoj stranici na www.postani-student.hr

Pristupnici koji su ove školske godine završili četvrti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj ne trebaju u školi potpisivati prijavnice za jesenski rok, niti ih slati u Centar.

Provedba ispita državne mature u jesenskome roku:

– od 22.08.2018. do 7.09.2018. prema Kalendaru državne mature 2017./2018. za jesenski rok

Mjesto pisanja ispita državne mature:

– Pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici završnih razreda srednjih škola u Republici Hrvatskoj ispite pišu u školama.

Odjava ispita:

od 31.07.2018. do 2.08.2018. (uključujući taj dan)
– Pristupnici trebaju popuniti obrazac odjave i poslati putem e-pošte na adresu: odjava@ncvvo.hr
– Obrazac odjave ispita

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

– Rok za uplatu: 2.08.2018. do 23:59 sati

Uplate koje će biti izvršene nakon 2.08.2018. neće biti prihvaćene jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati.
Obveza plaćanja vidljiva je pristupnicima nakon prijave ispita na njihovim stranicama, na poveznici
Moji podatci/Zaduženja i uplateOsim zaduženja na navedenoj poveznici pristupnicima su vidljivi vlastiti podatci za uplatu, koje moraju upisati na uplatnicu.

Nije moguće s vlastitim pozivom na broj odobrenja uplatiti ispit drugoga pristupnika, niti od drugoga pristupnika prepisati poziv na broj.

Uplate se mogu obaviti u bilo kojoj poslovnici banke ili pošte ili internet bankarstvom.
Centru nije potrebno slati presliku uplatnice, osim u slučajevima kada uplata nije evidentirana niti nakon pet dana.

Napomene:
– pristupnici koji su prijavili više ispita i odustanu od polaganja nekih ispita, a ne odjave ih u roku,     ne mogu birati koji ispit će nakon uplate biti označen kao plaćen.
  Uplate se u sustavu evidentiraju prema datumu pisanja ispita odnosno prema objavljenom kalendaru polaganja ispita državne mature u jesenskom roku.

– pristupnici koji imaju zaduženja iz prethodnih rokova moraju podmiriti dugovanja, jer se uplate evidentiraju prvo za neuplaćene ispite iz prethodnih rokova.

– učenici koji su ove godine završili četvrti/peti razred u srednjim školama u RH plaćaju samo one ispite koje su položili u ljetnome roku, a ponovo ih prijavljuju u jesenskome roku.

– učenici koji ponavljaju polaganje ispita, jer nisu s uspjehom položili ispite u ljetnome roku, ne plaćaju troškove polaganja ispita u jesenskome roku.