Posjet kazalištu Ivana pl. Zajca u Rijeci

POSJET KAZALIŠTU IVANA pl. ZAJCA U RIJECI

Projekt Kazalište i mladi

U petak, 17. studenoga 2017. trideset učenika 1.g, 1.h, 3.h i 4.h razreda, u pratnji profesorica Mirjane Čović i Sandre Maljić, posjetilo je kazalište Ivana pl. Zajca u Rijeci i odgledalo predstavu Tri zime nastalu prema istoimenom dramskom tekstu Tene Štivičić, čiju režiju potpisuje Ivica Buljan. Izvela ju je gostujuća drama HNK iz Zagreba s poznatom i brojnom glumačkom postavom: Ksenija Marinković, Dragan Despot, Alma Prica, Nina Violić, Bojan Navojec, Mislav Čavajda i dr.

Tena Štivičić hrabro je predstavila prijelomne trenutke svoje osobne i hrvatske povijesti. Drama je s velikim uspjehom praizvedena u Londonu, a u New Yorku je osvojila uglednu Susan Smith Blackburn Prize.

Izniman tekst i glumačka ostvarenja te vrhunska režija sve nas je oduševila. Predstava je vrijedna pamćenja, a naši učenici su se iskazali kao pažljiva i strpljiva kazališna publika jer je predstava s pauzom trajala 2 sata i 55 minuta.