Kravata oko vrata

U srijedu, 18.listopada, obilježili smo Svjetski dan kravate. Pozvali smo učenike da toga dana dođu u školu „ukrašeni“  ovim poznatim modnim dodatkom, simbolom otmjenosti i kulture odijevanja. Posebno pohvaljujemo 3.b razred jer su svi učenici na sebi imali kravatu.

Njegujući ovaj izvorno hrvatski modni detalj željeli smo kod učenika potaknuti svijest o važnosti poštivanja kulture odijevanja. Osim toga, želji smo ih poučiti i vještini vezivanja kravate kao i o pravilima odijevanja. Zato smo u goste pozvali profesionalne batlere poduzeća Jadranka g. Viliama Žuklića i g. Sašu Majstorovića jer je znanje o kulturi odijevanja i bontonu dio njihovog posla.

Učenici su se rado odazvali ovoj ideji i aktivno sudjelovali na radionicama koje su održali naši gosti. Zbog povećanog interesa učenika zamolili smo ih da održe dvije radionice što su oni rado prihvatili.

Radionice su bile vrlo uspješne što se moglo vidjeti iz urednih i pravilnih čvorova na njihovim kravatama.