Svjetski dan pješačenja na Osoršćici

Skupina naših učenika, pod vodstvom prof. Patricije Tomich, obilježili su Svjetski dan pješačenja usponom na Osoršćicu – u nedjelju, 16. listopada 2016.

Polazak je bio u 8.30 iz Nerezina, do vrha sv. Mikula (577 m), preko vrha Televrin (588 m), do planinarskog doma na Mažovi (274 m)  i povratak u Osor oko 15.00 sati.

Za posjeta Osoršćici i njenim duž hrpta nanizanim vrhovima sreli smo nekoliko organiziranih skupina: skupinu planinara iz Zagreba, te druge manje skupine planinara – rekreativaca.

Posjetili smo najviši vrh Televrin, na 588 metara nadmorske visine, te atraktivni vrh Sv. Mikula (557 metara), otkud puca još bolji pogled na lošinjski akvatorij, pa i mnogo, mnogo dalje. Nažalost, pokoji oblak je sakrio lijepe vidike. Sudionici su se okrijepili grahom kojega je u planinarskom domu na vrhu Mažova gora (274 m) pripremio Zdravko Rotim, a za sve posjetitelje ovom zgodom obrok je bio besplatan, (sponzorstvom naše Turističke zajednice). Naravno, vrijeme predaha u domu bila je zgoda za riječ-dvije s Boltom Gaberšekom, voditeljem Planinarskog društva “Osoršćica”, poznavateljem svakog kutka otočne planine.

Ukupno smo propješačili oko 12 km, ali, uz ugodan, skoro ljetni dan i dobro društvo, nije izostalo ni smijeha ni zabave kao i pokoje upale mišića.