Apoksiomenov antički doručak u Osnovnoj školi

Po uzoru na našu školu, i Osnovna škola u Malom Lošinju dobila je svoju proljetnu marendu pod nazivom “Apoksiomenov antički doručak”.

Na stolove školske blagovaonice izneseni su sendviči s namazom od tunjevine i slanutka, potom oni s namazom od leće, ovčjeg i kozjeg ribanog sira, zatim sendviči sa svježim sirom, rotkvicom i maslinama, te oni sa sirnim namazom, kolutićem jajeta i šparogama. Posluženo je voće, orašasti plodovi, te voćni sokovi.
Voditelj akcije bio je istaknuti lošinjski kuhar Adrijano Nikolić, uključio se Ivan Lukić, nastavnik ugostiteljskih predmeta u našoj školi zajedno sa svojim učenicima drugog i trećeg razreda, zanimanje konobar i kuhar, te stalni školski kuhari Vinka Jovanić i Robert Jugo.