Međunarodno natjecanje Klokan bez granica

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 18. ožujka 2016. godine u 12 sati i 30 minuta održalo se, po osamnaesti put, Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”.
U isto vrijeme, s približno istim zadacima, natjecali su se učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Mongolije, Nizozemske, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Venezuele, Čilea, Gane, Irske, Izraela, Kostarike, Latvije i Malezije.
Moto igre – natjecanja “Matematički klokan” je: bez selekcije, eliminacije i finala.
Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici “Klokana” francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica.
Pod vodstvom prof. Ivana Brzovića u matičnoj školi se natjecalo 30 učenika dok se u područnom odjelu u Cresu natjecalo 25 učenika (voditeljica natjecanja bila je prof. Melita Chiole).
Rezultati natjecanja objavit će se u svibnju. Evo nekoliko fotografija s natjecanja u Malom Lošinju.