Kviz povodom Dana broja π

Povodom međunarodnog dana broja π u našoj školi je u ponedjeljak, 14. 03. 2016. u 17 sati, održan kviz u kojem su se naši učenici natjecali u matematičkim znanjima i vještinama. Sudjelovalo je sedam grupa s po tri natjecatelja u svakoj grupi. Pitanja su sadržavala gradivo prva dva razreda gimnazijskog programa. Kviz je vodio prof. Divko Hadžiev uz pomoć učenika-asistenata: Lucije Baljak i Jerka Kušete.

Najbolji u odgovorima na 16 postavljenih pitanja nakon sat i pol uzbudljivog natjecanja bila je grupa koju su činili učenici 2. razreda opće gimnazije: Luka Maros, Ervin Šeperović i Matej Plevnik.

Drugo mjesto osvojili su učenici 3. razreda opće gimnazije: Marko Mikić, Lidija Bandalo i Aida Salaman.

Treće mjesto zauzeli su učenici 4. razreda opće gimnazije: Jole Maljić, Dea Delija i Karmelo Škoda.

Učenicima je prikladne nagrade (knjige, matematičke formule i geometrijski pribor ) uručila ravnateljica škole, prof. Jelena Bralić.

Učenici su na ovom zanimljivom natjecanju pokazali zavidno znanje iz matematike.

KONAČNA LISTA S BODOVIMA

pi

U kvizu se okušajte ovdje.