Predavanje učenicima pomorskih zanimanja

U petak, 22.siječnja 2016., u organizaciji Kluba pomoraca ”Lošinj”, učenicima pomorskih usmjerenja, stručno predavanje održao je Kap. Berislav Vranić.

Kap. Vranić je dugogodišnji djelatnik u pomorstvu. Kao pomorac bio je zapovjednik, a kasnije inspektor, vještak i brodovlasnik. Bavi se znanstvenim radom i autor je nekoliko stručnih knjiga, mnogobrojnih časopisa, održava stručna predavanja diljem svijeta.

Zahvaljujući svom predanom radu u struci stekao je jedno od najviših priznanja koje se dodjeljuje pojedincima u pomorstvu – izabran je u Vijeće Nautičkog Instituta.

Na prijedlog Vijeća, Kap. Vranić proglašen je ambasadorom Međunarodne pomorske organizacije (IMO).

Učenicima je ukazao na velike prednosti obrazovanja i usavršavanja u pomorstvu, pa vjerujemo da će im i ovo zanimljivo predavanje pomoći u odluci da ostanu i napreduju u struci koju su odabrali.