GIMNAZIJALCI IZ ANCONE POSJETILI ŠKOLU

U srijedu, 19. lipnja 2013. godine, gimnazijalci iz srednje škole „Savoia Benincasa“ iz Ancone posjetili su našu školu u sklopu projekta škole jedrenja. U Mali Lošinj su stigli svojim jedrilicama, a nakon posjeta školi produžili su za Olib i Božavu.

Učenike je vodio prof. Andrea Guerci, a ugostile su ih voditeljice projekta „iskrice iz povijesti pomorstva“ prof. Arlen Abramić i Aldina Burić koje su ih provele po školi, a nakon razgovora o mogućoj budućoj suradnji prof. Renato Dudić je učenicima prikazao vježbu na nautičkom simulatoru pa su se i oni sami okušali u upravljanju brodom. S gostima iz Italije je bio i g. Mariano Cherubini u ime Zajednice Talijana iz Malog Lošinja.

Goste je pozdravila ravnateljica koja je dobila prigodan poklon – monografiju regije Marche od ravnateljice srednje škole „Savoia Benincasa“ prof. Rucci.