SVE ŠTO ŽELITE ZNATI O TORPEDU … I PIRI REISU!

Dana 12. lipnja 2013. su učenici srednje škole iz 1.H, 1.NB i 3.N razreda u Rijeci sudjelovali na predavanju „Sve što želite znati o torpedu“ kojeg je održao prof. Dinko Zorović s gostima, među kojima je bio i djelatnik specijalne policije koji je sudjelovao u vađenju iz mora nekih od  izloženih eksponata.

Prije samog predavanja, voditeljice, prof. Arlen Abramić, Aldina Burić i Sandra Oltran su učenike provele kroz svetište i gradinu na Trsatu, a nakon predavanja su posjetili izložbu starih karata koje je izradio PIRI REIS, kartograf Sulejmana Veličanstvenog.

Više fotografija možete pronaći na linku: Izlet u Rijeku

Učenicima i profesoricama se na predavanju i posjeti izložbi pridružio i bivši učenik škole, zaljubljenik u povijest pomorstva, Michael Nikolić