WorldSkills Croatia 2023.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih  (ASOO), od 10. do 12. svibnja 2023. godine, u Zagrebu je organizirala Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2023., najveći događaj u obrazovanju u Republici Hrvatskoj i najveće natjecanje u ovomu dijelu Europe.

Sudjelovalo je 400 najboljih učenika strukovnih škola iz više od 200 strukovnih škola, uz pratnju i podršku njihovih nastavnika. Natjecali se u 46 strukovnih disciplina – od onih tradicionalnih struka, kao što su frizerstvo, zidarstvo, pekarstvo i cvjećarstvo, pa do suvremenih disciplina poput administracije IT sustava, CNC i CAD-CAM tehnologija ili interdisciplinarne discipline poput robotike.

Ove godine na natjecanju su sudjelovali i natjecatelji iz 2 nove discipline – Nutri-vita i Turistička destinacija.

Naša učenica Antonia Kurajić (4.h) osvojila je 8. mjesto u disciplini Turistička destinacija, od ukupno 12 natjecatelja. Mentorica je prof. Patricija Tomich.

Čestitamo Antoniji i njenoj mentorici!