Nova priča uz naš Dan škole 2022.

U utorak, 6. prosinca 2022. god. obilježili smo Dan škole na nešto drugačiji način.
Nakon drugog nastavnog sata organizirali smo dvije radionice:

  • Predstavljanje struke/predmeta
  • Učimo o Ambrozu Haračiću

U obje radionice sudjelovali su i učenici – gimnazijalci našeg Područnog odjela u Cresu.

Za radionicu Predstavljanje struke/predmeta svaki razred dobio je zadatak u kojem je nekoliko učenika predstavljalo svoj školski kurikulum i prezentiralo ga učenicima drugog obrazovnog programa. U ovoj su radionici sudjelovali sljedeći učenici i njihovi profesori-mentori:

1.g    Maša Ristić, Ružica Anđić, Sarah Paola Razum, Ena Škoda Zvjezdana Horvat i Robert Nedeljković
1.g (Cres) Nora Tomaš, Luka Vunduk Ana Marija Sertić i Zvjezdana Horvat
2.g   Petra Lekić, Lana Kličković, Barbora Čulmanova Đurđica Mršić i Vlaho Stražičić
2.g (Cres)  Elli Honjek, Matko Cunjak Vlaho Stražičić i Dragan Kajan
3.g  Damian Sutlić, Fay Kujundžić, Agnesa Gashi, Rafaela Funarić Saša Jerala i Lidija Kosmos
4.g   Adrian Abdija, Eni Vidulić Sunčana Dundov i Sanja Šegulja
4.g (Cres)  Leni Bosnić, Nina Bucul, Vid Krstačić, Andrea Kaštelan, Petra Kruljac Lovorka Tomović i Sanja Šegulja
1.h    Lea Magazin, Mila Grakalić, Aurura Domika Jokić Alenka Kovačević
2.h  Abdija Amir, Jelena Todorović, Nika Valendžić, Noel Tomić Nela Miculinić Glavan i Daniela Mužić
3.h  Andrea Saganić, Ema Vidović, Lea Ivanić, Antonio Andrijčić Patricija Tomich i Barbara Šurlina Bilić
4.h  Rahela Asani, Antonija Kurajić, Patrik Duhović Ivan Katalinić i Tatjana Kričković
1.u/2.u   Mey Abdel Rahimi Milanka Poldan
1.nb      Pavao Rukavina, Fran Vodarić Tomica Komadina
2.nb    Giacomo Mađar, Andrej Hajrić, Kruno Budinić, Ante Baričević Štavlić Ivan Komadina i Damir Preksavec
3.nb  Luka Bonić, Marko Gorupić, Vid Knežević,  Barbara Antonia Molaro Renato Dudić i Ivan Komadina
4.nb Vinko Okmažić, Ema Krstačić, Nika Ivanić Aldina Burić

U radionici Učimo o Ambrozu Haračiću učenici su detaljnije, uz pomoć prezentacije koju je izradila prof. Lidija Kosmos, upoznali život i rad profesora Ambroza Haračića čije ime nosi naša škola. Nakon pogledane prezentacije (AMBROZ HARAČIĆ) svaki je razred odgovorio na zadano pitanje. Svi su odgovori objedinjeni i objavljeni u holu škole. Zajednički uradak podsjetnik je na sve ono što je znameniti profesor učinio za našu školu i Lošinj.

Ove godine program za Dan škole osmislile su profesorice Sandra Maljić i Mirjana Čović, a sve je to zabilježila kamerom naša školska filmska skupina s voditeljicom s. Ružicom Dodig. Pregled školskih aktivnosti u 2022. godini možete pogledati u prezentaciji Dan škole 6.12.2022. koju je pripremila naša ravnateljica.

Nakon ovih aktivnosti učenici su, u organizaciji našeg profesora Saše Javorovića, nastavili obilježavati ovaj dan sportskim programom (odbojka i mali nogomet).

Za četvrtak, 8.prosinca, planiran je stolnotenisku školski turnir u organizaciji našeg pedagoga Darinka Sesara.

O uređenju školskog prostora i blagdanskom ozračju brinula je profesorica Sunčana Dundov s grupom učenika.

Blagdan Svetog Nikole, zaštitnika pomoraca, na svetoj misi održanoj u crkvi sv. Nikole uveličali su maturanti Antonio Dlačić, Ruben Polonio i Predrag Šantić te profesor kap. Renato Dudić. Sveti Nikola nije zaboravio, ni ove godine, na naše učenike. U crvenim čizmicama svakom je učeniku ostavio čokoladu.

Za ovu su prigodu i vrijedni članovi Haračićeve instrumentalne klape (HIK) sa svojim voditeljem, profesorom Vlahom Stražičićem, pripremili pjesmu Opće opasnosti Jednom kad noć. Pjesmu možete poslušati na:

Haračićeva instrumentalna klapa – HIK: “Jednom kad noć”

Zahvaljujemo svima na suradnji i uloženom trudu!