Gostovanje direktora Turističke zajednice Grada M.Lošinja

Gostovanje direktora Turističke zajednice grada Mali Lošinj, g. Dalibora Cvitkovića u školi dana 27.10.2022.

Gdin. Cvitković je učenicima 3.h i 4.h predstavio djelatnosti Turističke zajednice i upoznao ih s aktivnostima koje se provode na području grada M. Lošinja. Mali Lošinj je proglašen „Najuspješnijom destinacijom održivog turizma”.

Grad je osvojio nagradu ETIS za održivost i pristupačno upravljanje turizmom, a posebno za širinu i dubinu prikupljenih podataka održivog turizma na otoku.

Zašto ETIS?

• Praćenje, upravljanje i jačanje održivosti turističkog odredišta
  • Praćenje rezultata koje ostvaruje odredište
  • Informiranost za donošenje odluka
  • Učinkovito upravljanje rizicima
  • Određivanje prioriteta za djelovanja
  • Mjerenje rezultata
  • Veće sudjelovanje zajednice
  • Podrška dionicima u turizmu
  • Bolje iskustvo za korisnike
  • Bolji konačni rezultat/ušteda
  • Veća vrijednost po posjetitelju

IQM (Integrirano upravljanje kvalitetom u destinaciji)

• podizanje kvalitete usluge u svim segmentima ponude, od smještaja, ugostiteljskih usluga, prijevoznika, trgovine i dr…
  • stvaranje standarde kvalitete
  • povezivanje svih sudionika unutar IQM u klub izvrsnosti
  • dodatna prepoznatljivost Lošinja
  • osiguranje kvalitete usluge u svim segmentima ponude

Također, učenicima je pojasnio odnos između održivosti i lokalne zajednice, održivosti i gospodarstva, održivosti i lokalne samouprave, te održivosti i turističke zajednice.

Predstavljene su marketinške aktivnosti turističke zajednice – marketinška strategija, budget i kanali prodaje.