Obilježili smo Svjetski dan pješačenja

Svjetska asocijacija „Sporta za sve“ TAFISA promovira i organizira ovaj Dan kao jednu od najznačajnijih svjetskih manifestacija u koju se aktivno uključuje veliki broj zemalja svijeta. Manifestacija se organizira tijekom mjeseca listopada u vikend dane, a TAFISA proglasi i službeni datum za pojedinu godinu. Manifestacija potiče ekološku svijest o potrebi očuvanja prirode, a sa druge strane propagira pješačenje kao učinkovit i jeftin oblik fizičke aktivnosti, namijenjen osobama svih životnih dobi.

Želeći obilježiti taj dan naši učenici, u pratnji prof. Tanje Milković,krenuli su na pješačenje u prirodu. Hodali su na duge i kratke staze, a umjesto dodatnog opterećenja – utega uzeli su školske torbe s knjigama.

Završili su ovaj dio školskog kurikuluma pod parolom – u zdravom tijelu zdrav duh.