Svečana podjela svjedodžbi, pohvalnica i nagrada našim maturantima

Završila je još jedna nastavna godina, 2021./2022.

Srednju strukovnu školu završilo je 44 učenika u zanimanjima: pomorski nautičar, tehničar za brodostrojarstvo, hotelijersko – turistički tehničar, kuhar, konobar, pomoćni kuhar i slastičar. Svoje srednjoškolsko obrazovanje završava i 28 učenika opće gimnazije, uspješno položenom državnom maturom iz tri obvezna predmeta.

Svjedodžbe, pohvalnice i nagrade podijeljene su maturantima u ponedjeljak, 11. srpnja 2022. u holu škole.

Svjedodžbe o završnom razredu i svjedodžbe o završetku srednjoškolskog obrazovanja u strukovnim zanimanjima podijelili su im njihovi razrednici Ivan Lukić, Barbara Šurlina Bilić, Tanja Cvijanović Stipić i Zrinka Jensch. Svjedodžbe završenog četvrtog razreda gimnazijalcima podijelila je njihova razrednica Lovorka Tomović, a u Područnom odjelu u Cresu razrednik Saša Javorović.

NAGRAĐENI MATURANTI

Nastavničko vijeće nagradilo je učenike za odličan uspjeh postignut kroz sve godine školovanja:

4.g – Lucija Jambrošić, Lucija Mršić, Vanesa Muskardin, Diego Stopar

4.h – Dorotea Uzelac

4.gc – Katia Jurjako, Emma Rajci

4.nb – Jan Muškardin, Emanuel Skočibušić

Za odličan uspjeh u završnom razredu nagrađeni su:

4.g – Dominik Banić, Monika Kuljanić, Daniel Stipić i Paula Štajduhar

4.h – Roberta Vojniković, Leopolda Luana Ivčić

3.pks – Lana Jurina.

Nagrađeni učenici koji su sudjelovali na županijskom/međužupanijskom natjecanju:

Nikola Dlaka – županijsko natjecanje  iz engleskog jezika

Daniel Stipić – županijsko natjecanje iz matematike

Karla Đurić – međužupanijskom natjecanju u disciplini Poslovanje recepcije hotela

Katia Jurjako – županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika.

Nagrađeni učenici za županijska natjecanja u sportskim  disciplinama:

Košarka – maturanti Ivan Sepčić, Blaž Filipas, Dominik Lovrečić i Bruno Salković – za osvojeno 3. mjesto,

Odbojka – maturantice Paula Štajduhar, Marina Jović, Karla Đurić i Lucija Kodrić – za osvojeno 3. mjesto,

Veslanje – maturanti Fran Devčić, Robert Antolović, Lovro Kasteljan, Paola Leona Jerman i Patrik Leutarević – za osvojeno 2. mjesto na Međunarodnoj veslačkoj regati u Bakru.

Za istaknuto promicanje škole u javnosti  nagrađeni su maturanti:

Jan Žugić, Luka Dudić i Marijan Matković – za predstavljanje Hrvatske na konferenciji Blue Deal u Ravenni s projektom Fotonaponski čistač

Stela Sintić i Krešimir Vidović – za sudjelovanje u kuharskim radionicma.

Za sudjelovanje na  državnom natjecanju  WorldSkills  Croatia 2022.  nagrađeni su maturanti:

Emanuel Skočibušić – za 4. mjesto u natjecateljskoj disciplini Pomorska nautika

Sara Maljić – za sudjelovanje u disciplini Poslovanje turističke agencije

Za sudjelovanje na Državnom natjecanju iz informatike i osvojenom 4. mjestu nagrađen je maturant Daniel Stipić. Daniel Stipić također je nagrađen za osvojeno 2. mjestu na međunarodnom natjecanju iz matematike Klokan bez granica u kategoriji Student na kojem je sudjelovalo je 180 natjecatelja iz cijele Hrvatske.

Daniel Stipić i Duje Mikuličić nagrađeni su za sudjelovanje na ekipnom natjecanju pod nazivom Festival matematike.

Učenici pomorskih zanimanja dobili su 156 potvrdnica o dodatnoj izobrazbi, tzv.“brevete“ koji će im olakšati proceduru u slučaju da se odmah odluče poći na brod. Također, pomorci koji se već nekoliko godina školuju prema novom kurikulumu dobili su i Prilog svjedodžbi „Europass“.

Ovom prilikom čestitamo svim maturantima koji su  sudjelovali na županijskim te državnim natjecanjima, pohvaljujemo sve koji su sudjelovali u humanitarnim akcijama, volontirali i odazivali se akcijama Crvenog križa – dobrovoljno darivanje krvi i promicali svojim radom našu školu.

Sretno svima!