Glagoljica na drugi način

Dani se hrvatskog jezika obilježavaju 11. – 17. ožujka svake godine. Manifestacija je utemeljena u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika koja je objavljena 1967. godine u časopisu Telegram. Grupa za istraživanje glagoljice na otocima Cresu i Lošinju u našoj školi obilježava  Dane hrvatskog jezika od 2015.godine. Ove ih godine  nismo obilježili u ožujku zbog online nastave, ali su učenici 3.h s profesoricom Zrinkom Jensch po povratku u školske klupe održali  nekoliko kreativnih radionica na kojima su  glagoljskim slovima oslikali zastore za učionicu. Na taj su način  Dani hrvatskog jezika u našoj školi obilježeni kako je i planirano. Učenici 3.h razreda su za svoj rad pohvaljeni.