Školska i županijska natjecanja

Na održanim školskim natjecanjima u siječnju i veljači, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Agencije za strukovno obrazovanje, sudjelovalo je 115 učenika i učenica iz 14 predmeta i područja. Na županijska natjecanja pozvano je ukupno  44 učenika i učenica.

Predmet / područje Školsko natjecanje Županijsko natjecanje Državno natjecanje
LiDraNo 10 (dramsko-scensko igra)

1 (novinarski rad)

10 (dram.-scensko igra)

1 (novinarski rad)

Predloženi od PGŽ za državnu razinu

Hrvatski jezik 14 5 (nije održano)
Engleski jezik 29
Talijanski jezik 4 3
Latinski jezik 3 1
Matematika 12 5 1
Fizika 5 1 (nije održano)
Kemija 11
Biologija 7
Informatika 9 4
Geografija 4 2 (nije održano)
Vjeronauk 4 4 4
Crveni križ 10 5  (nije održano)
WorldSkills Croatia – Gastro 3 (kuharstvo) 1 (kuharstvo)

2 (hot. –turistička)

UKUPNO (predmeti i struka) 115 44 7
Košarka (m) 12
Odbojka (ž) 13 (nije održano)
                 Ukupno (sport) 25

Najbolji rezultati ŽUPANIJSKIH NATJECANJA:

Talijanski jezik – 2. mjesto Brigita Sorić, 3.h, mentorica: Barbara Šurlina Bilić, mag. edu.

Talijanski jezik – 3. mjesto Alena Giovanna Brunelli, 3.g, mentorica: Sunčana Dunov, prof.

Talijanski jezik – 3. mjesto Rebecca Galli, 4.h, mentorica: Barbara Šurlina Bilić, mag.edu.

Informatika – 1.mjesto Alen Komadina, 2.g, mentor: Davor Stipić, prof.

Informatika – 2.mjesto Damjan Vujić, 4.gc, mentor: Ana Marija Sertić, mag.edu.

Informatika – 6. mjestoDaniel Stipić, 1.g, mentor: Davor Stipić, prof.

Informatika – 7.mjesto Ines Rizvić, 4.gc, mentor: Ana Marija Sertić, mag.edu.

Vjeronauk – ekipno 1.mjesto – članovi ekipe: Josip Mikić – 1.g, Magdalena Karčić – 1.g,

Ana Mikić – 3.g, Paola Marija Cesarić – 3.h,

Mentorica: č.s. Katarina Mikić

Latinski jezik – 2.mjestoDuje Šalov, 2.g; mentor Vlaho Stražičić, prof.

Matematika – 3.mjesto Alen Komadina, 3.g, mentor: Ivan Brzović, prof.

Matematika – 3. mjesto Nora Ciuk, 1.gc, mentor: Ana Marija Sertić, mag.edu.

Matematika – 4. mjesto Leonardo Desanti, 1.g,  mentor: Divko Hadžiev, prof.

Matematika – 4. mjesto Daniel Stipić, 2.g, mentor:  Ivan Brzović, prof.

Matematika – 4. mjesto Fran Saganić, 4.g,  mentor: Ivan Brzović, prof.

SPORTSKA NATJECANJA

Škola se uključila s dvije ekipe:

košarka (12 učenika) – 3. mjesto na županijskoj razini i

odbojka (13 učenica) – zbog epidemiološke situacije natjecanje je prekinuto.

Voditelj obje ekipe je Saša Javorović, prof.

WORLD SKILLS CROATIA 2020.

Međužupanijsko natjecanje Gastro, 2.ožujka 2020.

Naši učenici ugostiteljskog i hotelijerskog usmjerenja sudjelovali  su 2.ožujka 2020.  na  međužupanijskom natjecanju WorldSkills Croatia.

Svoje znanje i umijeće iz kuharstva u Rovinju pokazala je Vedrana Milinković, učenica 3.razreda za zanimanje kuhar. Vedrana je u jakoj konkurenciji od jedanaest škola osvojila odlično treće mjesto.  Pripremila je menu koji se sastojao od zagorske juhe, poširanog brancina s tri priloga po njenom izboru i princez uštipak sa slastičarskom kremom. Mentorica : Milanka Poldan

U Novigradu se održavalo međužupanijsko natjecanje u hotelijersko-turističkim kategorijama:

• Poslovanje putničkih agencija – sudjelovala je Brigita Sorić, 4.h razred, mentorica Patricija Tomich, dipl.oec.
  • Recepcijsko poslovanje – sudjelovala je Monica Jukić, 4.h razred, mentorica Nela Miculinić – Glavan,dipl.oec.

U obje kategorije naše učenice osvojile su prva mjesta i tako ostvarile pravo sudjelovanja na državnom natjecanju, koje se trebalo održati u svibnju 2020. u Zagrebu.

LIDRANO – 11. ožujka 2020.

U kategoriji novinarskog rada na županijsko natjecanje Lidrano poslan je rad učenika 3.g, Alena Komadina „Jesus Christ Superstar“, mentorica Sandra Maljić, prof.

U toj kategoriji srednjoškolaca najboljima proglašeni su: Alen Komadina iz Srednje škole Ambroza Haračića Mali Lošinj i  Dominik Rukavina iz Gimnazije A. Mohorovičića.

U kategoriji dramsko-scenskih igara sudjelovali su učenici: Matej Budinić, 2.g, Nela Derokov, 3.g, Petra Ivanišević, 3.g, Alen Komadina, 3.g, Karla Krsmanović, 3.g, Ana Stopar, 3.g, Sebastian Andrijčić, 3.h, Lucija Bonić, 3.h, Matija Jurić, 3.p i Brigita Sorić, 4.h.  s predstavom „Apoksiomen probuđen ljubavlju“.

Učenike su vodile profesorice Sandra Maljić i Barbara Šurlina Bilić.

U kategoriji dramsko-scenskih igara srednjoškolaca najuspješnijima su proglašeni učenici Srednje škole Ambroza Haračića Mali Lošinj  te učenici Gimnazije A. Mohorovičića.

• Daljnja provedba natjecanja je otkazana od 16. ožujka 2020. godine.

Fizika –  pozvan je Alen Komadina – 3.g, mentor Divko Hadžiev, prof.

Hrvatski jezik – pozvano 5 učenika. Pozvani su: Teha Bani – 1.g, mentorica: Milica Prole, prof., Katarina Kučić – 1.gc, mentorica: Rozana Perović, prof., Vanesa Muskardin – 2.g, mentorica: Zrinka Jensch, prof., Alen Komadina i Petra Ivanišević – 3.g, mentorica: Sandra Maljić, prof.

Geografija – pozvani su Nora Ciuk i Katarina Kučić – 1.gc, mentorica: Gordana Krupić, prof.

Crveni križ – međužupanijsko natjecanje nije se održalo. Na to natjecanje plasirala se

ekipa „Dobri dupini“ – Marijo Sabadoš, 1.h, Dominik Banić, 2.g, Ana Mikić, 3.g,

Carlos Poljak i Mario Stipanov, 4.nb

DRŽAVNA NATJECANJA

Sukladno mjerama Stožera civilne zaštite RH i preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja, donesene su odluke otkazivanju daljnje provedbe Natjecanja i smotri učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u školskoj godini 2019./2020.

Čestitamo svim učenicima i mentorima na sudjelovanju

i uspjehu na svim razinama natjecanja!