Srce je spomenik sjećanja

I ove smo se godine s našom ravnateljicom Jelenom Bralić, koliko su nam to dozvolili  uvjeti u kojima trenutno živimo, prisjetili naših stradalih učenika, petnaest djevojčica i dječaka, koji su 27. travnja 1962. stradali u olujnom nevremenu pored Trstenika odlazeći na svoj rodni Rab za vrijeme prvosvibanjskih praznika.

Polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća ispred spomen-ploče u lučici Sv. Martin, profesori naše škole, kapetan Renato Dudić, Aldina Burić i Sandra Maljić, te članovi Udruge lošinjskih pomoraca, kapetan Robert Marušić i gospodin Ive Kapović, obilježili su ovaj spomendan.

Sjećanja na stradalu mladost ništa ne može zaustaviti jer srce je spomenik na kojem su  uklesana njihova imena.