Radionica o ERASMUS+ programima za mlade

Kako putovati, učiti i sklapati nova prijateljstva – besplatno?  Zvuči predobro da bi bilo istinito, ali takvi programi doista postoje, namijenjeni su mladima od 13 do 30 godina i financirani kroz Erasmus plus program Europske unije.

Kako bismo informirali učenike i potakli ih na sudjelovanje, u petak, 15.2.2019. volonteri Europske volonterske službe i Ivana Đunđer iz organizacije Outward Bound Hrvatska, učenicima naše škole predstavili su mogućnosti uključivanja u projekte mobilnosti i neformalnog obrazovanja kroz programe Erasmus + i Europske snage solidarnosti.

Učenici su kroz radionicu  saznali o europskim razmjenama mladih, volontiranju u sklopu Europskih snaga solidarnosti, o metodama rada u neformalnom obrazovanju  i upoznali dvoje mladih volontera – Oliveru iz Makedonije i Lucu iz Italije, koji su im kroz vlastita iskustva približili Erasmus plus svijet i pozvali ih da preuzmu inicijativu i uključe se u neki od programa.