Zaljubljeni u ljubav

I ove godine u našoj knjižnici Valentinovo smo obilježili pjesmom i poezijom. Svi smo svoju ljubav isplakali. Sretnu, nesretnu, ostvarenu, naoko zaboravljenu, postojanu, dugogodišnju, nemoguću, posvađanu, jedinu.

Ipak, najljepša je spoznaja što smo unatoč svemu, svoj unutarnjoj izolaciji i vanjskoj žbuci, debelom sloju glumljene hladnokrvnosti, davno zazidanoj tvrđavi emocija, robovanju suvremenom hedonizmu, još uvijek zaljubljeni u ljubav.

I zaista, kad se sve zbroji i oduzme, ništa drugo nije ni bitno osim tih ruku koje će te naći u mrklom mraku, s leđa, nepogrešivo među svima, kao onaj slijepac Bachove note i odvesti te nekud daleko. Nećeš ni pitati kuda jer si jedino s tim rukama doma, ma gdje god se nalazio.

„Ljubav je kao drvo; niče sama od sebe, duboko pušta korijenje cijelim našim bićem i ima prekrasnu sposobnost da prolista ponovno i na slomljenom srcu“, rekla je profesorica Kata Marković koja je napravila izbor poezije, a nadahnuto su ju interpretirali naši učenici: Paolina Matas, Petar Sklepić, Ana Marija Šepl, 4.HTT, Antonio Bujačić 3.HTT i Mihovil Šimun Pezelj, 2.G. Ana Stopar,1.G i Brigita Sorić 2.HTT, otpjevale su, po osobnom izboru, pjesme Prsti zapleteni, Odjednom ti, Tija san je ljubit i Sve u meni. HIK  (Haračićeva instrumentalna klapa) otpjevala  je pjesmu Petra Graše, Moje zlato, a pripremao ih je prof. Vlaho Strižičić. Članovi HIK-a su: Wiliam Perkić, Filip Fučić, Mihovil Šimun Pezelj, Filip Domazet, 2.G, te učenice 1.g, Nela Derakov, Petra Ivanišević, Lucija Alić, Petra Jokić, Ana Mikić, Karla Krsmanović, Antonela Herkvi i Ana Stopar.

Slavuj naše zbornice, profesorica Ljiljana Filipas, otpjevala je pjesmu Meri Cetinić Ljubav si moja zauvijek.

Snimku obilježavanja Valentinova moći ćete poslušati na Radio Jadranci Mali Lošinj.