Izlučno online Međužupanijsko natjecanje učenika strukovnih škola World Skills Croatia, 13. i 14. travnja 2021.

Naša škola bila je domaćin virtualnog natjecanja WorldSkills Croatia u hotelijersko-turističkim disciplinama, natjecanje je organizirano pomoću aplikacije Zoom.

Natjecanje je održano uz pridržavanje epidemioloških mjera (mjerenje temperature, maske, dezinfekcija ruku,…).

U  školskom organizacijskom povjerenstvu  bili su:

• ravnateljica Jelena Bralić – predsjednica
  • koordinatorice pojedine discipline  Patricija Tomich, Nela Miculinić Glavan,
  • tehnička podrška Davor Stipić, Aldina Burić

Tijek natjecanja pratile su članice Državnog povjerenstva gđa Ivana Višek i gđa Ana Špoljar.

Ovdje možete preuzeti bilten natjecanja: Bilten WSC, 13. i 14. 4. 2021. Mali Lošinj

POSLOVANJE RECEPCIJE HOTELA

Dana 13. travnja 2021. godine održano je po prvi puta online Međužupanijsko natjecanje strukovnih škola WorldSkills Croatia u disciplini – Poslovanje recepcije hotela.

Sudjelovale su četiri škole od prijavljenih sedam iz Primorsko – goranske i Istarske  županije i to :

• Hotelijersko-turistička škola Opatija
  • Srednja škola “Vladimir Gortan” – Scuola media superiore “Vladimir Gortan” Buje
  • Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula
  • Ugostiteljska škola Opatija

Natjecanje je počelo u 9.00 sati i podijeljeno u dva dijela. Prvi dio je bio Back Office zadatak, a za rješavanje tog zadatka – modula natjecatelji su imali 30 minuta (pisanje e-maila). Drugi dio je bio Front Office zadatak koji je u jednom dijelu bio na engleskom jeziku, a taj zadatak trebao se riješiti u roku od  15 minuta. Koordinatorica za natjecanje bila je Patricija Tomich, dipl.oec.

Prosudbeno povjerenstvo činili su djelatnici društva Jadranka turizam d.o.o. Antonio Pejić (predsjednik), Lorena Bačić, Jelena Uravić, Mateo Dodig  te profesorica engleskog jezika naše škole Daniela Mužić.

DISCIPLINA  Poslovanje recepcije hotela – pozvani na Drzavno natjecanje:

1. mjesto Lara Šterpin, Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula
  2. mjesto Iva Mari Lucić, Ugostiteljska škola Opatija

Konačni rezultati za DISCIPLINU Poslovanje recepcije hotela

Kako je izgledalo natjecanje na aplikaciji Zoom

POSLOVANJE TURISTIČKE AGENCIJE

Dana 14. travnja 2021. godine održano je po prvi puta online Međužupanijsko natjecanje strukovnih škola WorldSkills Croatia u disciplini – Poslovanje turističke agencije.
Sudjelovalo je šest škola, sve koje su se prijavile iz Primorsko – goranske i Istarske  županije.
Na natjecanju su sudjelovale :

• Hotelijersko-turistička škola Opatija
  • Srednja škola Ambroza Haračića, Mali Lošinj
  • Srednja škola Markantuna de Dominisa Rab
  • Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu, Pula
  • Turistička ugostiteljska škola A. Štifanića Poreč
  • Ugostiteljska škola Opatija

Natjecanje je počelo u 9.00 sati.  Front Office zadatak bio je  podijeljen u dva dijela, razgovor  o rezervaciji smještaja u Bohinju i drugi dio telefonski upit na engleskom jeziku. Ova dva modula trajala su ukupno 25 minuta. Koordinatorica za natjecanje bila je Nela Miculinić Glavan, dipl.oec.

Prosudbeno povjerenstvo činili su djelatnici Turističke zajednice Grada Malog Lošinja Katarina Golubović (predsjednica) i  Josipa Perić, djelatnik Turističke agencije Lošinjska plovidba Dario Panjol Tuflija  te profesori naše  škole Saša Jerala  i Ivan Katalinić. Profesorica engleskog jezika Saša Jerala imala je dvije uloge. Bila je članica Prosudbenog povjerenstva  i gošća u agenciji – „glumac“ u oba modula.

DISCIPLINA  Poslovanje turističke agencije – pozvani na Drzavno natjecanje:

1. mjesto Sebastian  Andrijčić, Srednja škola Ambroza Haračića, Mali Lošinj
  2. mjesto Larissa Boljun, Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu, Pula

Konačni rezultati za DISCIPLINU Poslovanje turističke agencije

Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali u organizaciji i provedbi ovog virtualnog natjecanja.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na postignutim rezultatima, a učenicima pozvanim na državno natjecanje u svibnju ove godine želimo puno uspjeha.